PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30595}

Fucking Amal

Fucking Åmål
7,1 17 644
oceny
7,1 10 1 17644
7,0 11
ocen krytyków
Fucking Amal
powrót do forum filmu Fucking Amal

Szesnaście lat to z pewnością wiek, w którym chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie: "Kim ja, do cholery, jestem?". Identyfikacja własnej orientacji również może się w tym krótkim zdaniu zawrzeć.
Pomijając fakt, że "Fucking Amal" pokazuje problem uniwersalny (nikt oprócz mnie nie zastanawiał się, czy nie jest przypadkiem homo? Nie, w to nie uwierzę :P), nie ma właściwie nic do zaoferowania. Nieakceptowana przez środowisko, wrażliwa, niepewna tego, kim jest dziewczynka? Ile razy to już było przerabiane?
O fabule nie chce mi się bardzo opowiadać. Jest po prostu schematyczna :)
W filmie od pierwszej sceny razi mnie obsada. Rozumiem, jest to film o nastolatkach i dla nastolatków. Nie spodziewałam się tutaj oskarowych aktorów, ale czy naprawdę nikt nie dostrzega dysonansu między głównymi bohaterkami? Sorry, od kiedy to trzynastki maja takie cycki? W rozwiązłość obyczajów ("Zdziwił się, kiedy mu powiedziałam, że jestem dziewicą.") nawet w liberalnej Skandynawii nie uwierzę. Dziewczynka grająca Agnes też jest lekko niedopasowana. Moja 12-letnia siostra wygląda odrobinę doroślej od niej. Ja wiem, wszystko zależy od cech indywidualnych, ale... Robimy film, tak? To może lekko udoskonalmy szarą rzeczywistość :)
Filmowi ogólnie brak stylu i ogłady. Soundtrack też do niczego.
Nie chcę wypaść na jędzę, więc po prostu go nie ocenię.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Dark_Side_Of_The_Moon

po pierwsze aktorka grająca Elin miała w 1998 roku rzeczywiście 14 lat, jak na to nie patrzeć ;) generalnie myślę że się czepiasz, bo może nie jest to i odkrywczy temat, ale bliski każdemu, bardzo naturalny. Takie pozornie proste czy banalne problemy mnie osobiście bardzo poruszają, bo są sugestywne. Tak samo wyraziste jak moim zdaniem cały klimat filmu i gra tych dwóch dziewczyn
co do muzyki - zgadzam się z Tobą, ale to wchodzi włąśnie w całą naturalność tego filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones